brama

Napisane przez: lena 11-09-2020

„Tu i teraz” – zapisz się na warsztaty

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl warsztatów zatytułowany „Tu i teraz”. Podczas pierwszego z nich uczestnicy będą farbować tkaniny techniką tie dye. To kolejne przedsięwzięcie, które proponuje zainteresowanym wodzisławska instytucja kultury.

Niezwykle modny w latach 90. trend na samodzielne barwienie materiałów wraca do łask. Unikatowe, gradientowe desenie na tkaninach można będzie tworzyć 25 września o 17:00 w WCK. Efekt tie dye (z angielskiego: wiązać-barwić) uzyskuje się dzięki zamierzonemu, nieregularnemu barwieniu odzieży. Podczas warsztatów prowadzonych przez Pracownię Galimatias z Cieszyna uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób przygotować materiał do farbowania, jak dbać o niego już po tym zabiegu oraz poznają wiele technik barwienia. Efektem około trzygodzinnego spotkania będzie własnoręcznie wykonany, nietuzinkowy t-shirt oraz dwie poszewki na poduszki.

– To kolejna ciekawa propozycja dla zainteresowanych taką formą warsztatów. Spotkanie będzie z pewnością okazją do twórczego spędzenia wrześniowego wieczoru – zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wszelkich informacji na temat wydarzenia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi 55 zł (organizator zapewnia wszelkie materiały). W warsztatach mogą wziąć udział osoby od 14 roku życia. Zapisy na warsztaty przyjmowane są mailowo do 21 września br. pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl, a ich realizacja będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • wrzesień sierpien lipiec