brama

Napisane przez: lena 02-12-2019

Trwa Maraton Pisania Listów

Dziś możesz napisać list w słusznej sprawie. Trwa Maraton Pisania Listów Amnesty International, który odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Podczas wydarzenia Amnesty International mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. W Wodzisławiu Śląskim możemy włączyć się do akcji w II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Tischnera i w Liceum Sztuk Plastycznych do godziny 18:00. Można też napisać list online. Szczegóły dostępne na: www.maraton.amnesty.org.pl

Komu możemy pomóc w tym roku? Mamy okazję napisać list w obronie młodych osób z dziesięciu państw, których prawa człowieka zostały złamane, m.in. Egiptu, Kanady, Białorusi, Meksyku, Nigerii, Sudanu, Iranu, Filipin, Chin oraz Grecji. W tym roku Maraton Pisania Listów Amnesty International organizowany jest w 435 miejscach w kraju. Rok temu podjęto blisko 6 milionów akcji na całym świecie. W 854 miejscach w całej Polsce napisanych zostało prawie 309 tysięcy listów.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec