brama

Napisane przez: lena 26-10-2020

To były inspirujące warsztaty

Bez względu na to jak będzie, nie koncentrując się nad tym, co minione w Wodzisławskim Centrum Kultury można doświadczyć tego, co „Tu i teraz”. I to poprzez obcowanie ze sztuką. Pod tym szyldem kryje się cykl warsztatowych spotkań, skupionych wokół twórczej aktywności. Pierwsze z nich miało miejsce 23 października. Jak za pomocą sznurka, rąk i odrobiny wyobraźni stworzyć zachwycające dzieło sztuki? O tym przekonały się uczestniczki pierwszego w ramach nowego cyklu spotkania. 23 października w WCK odbyły się warsztaty z wyplatania makramy. Warsztatowiczki, pod okiem właścicielki z PillowArt – Pikowana Poduszka, poznały technikę wykonywania podstawowych splotów, dzięki czemu stworzyły niepowtarzalne, ozdobne kwietniki. Dowiedziały się też sporo o rodzajach sznurków, o tym, gdzie można uzbroić się w makramowe akcesoria. Wszelkich inspiracji dostarczyła im pasjonatka rękodzieła Dorota Śmieja-Nakonieczna.

zdjęcie: Warsztatowiczki poznają tajniki makramy i uczą się podstawowych splotów (foto: A. Kozielska)

„Tu i teraz” to wydarzenie dedykowane młodzieży oraz osobom dorosłym, które pozwala, pod fachowym okiem, rozwinąć, zdobyć nowe umiejętności, ale i spożytkować czas sensownie, z korzyścią dla samych siebie. Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 6 listopada. Tym razem zainteresowani zgłębią jedną z możliwości zdobienia tkanin – metodę tie dye. Tak powstaną unikatowe t-shirty i poszewki na poduszki, wszystkie nie do podrobienia. 

Wszystkiego na temat warsztatów dowiecie się w Dziale Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pażdziernik wrzesień