brama

Napisane przez: lena 06-11-2018

To będzie „Grosik Poezji dla Ani”

18 listopada o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się wydarzenie charytatywne „Grosik Poezji dla Ani”, zorganizowane dla wodzisławianki zmagającej się z porażeniem mózgowym.

Porażenie mózgowe skutecznie utrudnia życie Ani i jej rodzinie. Najbliżsi dziewczynki każdego dnia stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest przebieranie, karmienie, rehabilitacja, kąpanie, układanie do snu oraz szereg innych zabiegów, których potrzebuje ich córka. Czynności te wykonują z miłością i ogromnym zaangażowaniem.

Muzyka, dobra lektura, zwierzątka, zajęcia w szkole to tylko niektóre z ulubionych zajęć Ani. Dziewczynka mimo niepełnosprawności jest przepełniona radością z życia. Spotkanie z nią przynosi niezwykłą refleksję, pozwala zrozumieć, czym jest życie i jak powinno się z niego korzystać.

Spotkania „Grosik Poezji dla Ani” to cykl spotkań z poezją, w trakcie których będzie można nie tylko obcować ze sztuką, ale i wspomóc naszą bohaterkę w pozyskaniu środków na jej leczenie i rehabilitację.

Inicjatorem spotkania jest grupa lokalnych poetów. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

foto: Barbara Macharzyńska

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj