brama

Napisane przez: lena 06-09-2019

Teatralna sobota przed nami

Wyjątkowo teatralnie, zajmująco i niekonwencjonalnie zapowiada się sobota, 7 września. Wtedy to wydarzy się VI Wodzisławska Noc Teatrów.

Dopracowany program wydarzenia pozwoli miłośnikom teatru doświadczyć różnej jego formy. Pojawią się spektakle dedykowane przede wszystkim najmłodszej publiczności jak i te, adresowane do widza dorosłego. Poza spektaklami, które stanowią clou imprezy, w tym roku na ulicy Powstańców odbędzie się niezwykłą teatralna biesiada, gdzie przy dźwiękach ulicznych grajków nie zabraknie występów kuglarzy, szczudlarzy w historycznych kostiumach. Tam też będzie miała miejsce wystawa Grupy Twórczej Pasja z Radlina, która zaprezentuje prace inspirowane twórczością Marca Chagalla.

mat. pras.

Co czeka nas 7 września, podczas VI Wodzisławska Noc Teatrów? O godzinie 17.00 na Małym Rynku odbędzie się Narodowe Czytanie. W tym roku aktorzy Classic Ballanga Teatr przeczytają „Katarynkę” Bolesława Prusa. Ponadto w programie: ok. godz. 17:30 na Małym Rynku przedstawienie lalkowe dla dzieci Teatru Przystanek z Katowic pod tytułem „Kopciuszek”, ok. godz. 18:30 Classic Ballanga Teatr przedstawi na podwórku przy ul. Minorytów komedię Antoniego Słonimskiego pod tytułem „Rodzina”, ok. 20:00 na ulicy Aptecznej Studio Teatralne Bogusława Słupczyńskiego wystawi sztukę I.B. Singera „Szlemiel”, ok 21:00 na Rynku Teatr Epidemia zaprasza na „Legendę z Utopcem w tle”, a ok. 22:00 na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zobaczymy „Suspiros/Westchnienie” Flamenco Corazon z wyjątkową tancerką i choreograf Zsofią Pirok.

Tomasz Szeglowski

– Taka forma daje nam satysfakcję, bo docieramy do osób, które nie spotkały się ze sztuką teatralną wcześniej albo mają ku temu sposobność bardzo sporadycznie. Co więcej, szczególny klimat wydarzenia, bajkowe zakątki miasta, które wybieramy, są interesujące nawet dla osób, które z teatrem są za pan brat. Ta przestrzeń, forma działają na wyobraźnię – mówiła Zofia Bornikowska ze Stowarzyszenia Nasz Wodzisław, które jest organizatorem Wodzisławskiej Nocy Teatrów. – Teatr to sztuka, która działa w wielu sferach. Oprócz tego, że Wodzisławska Noc Teatrów działa na emocjach i staje się zaczynem szerszej dyskusji, jest także imprezą, która tworzy pewną wspólnotę. Integruje ludzi, dla których teatr jest ważny. Skupia osoby kochające teatr. I to poczucie wspólnoty jest najcenniejszym atutem tego wydarzenia – akcentowała.

W przypadku złych warunków atmosferycznych Narodowe Czytanie i przedstawienie „Kopciuszek” odbędą się w holu wodzisławskiej Biblioteki, „Rodzina” i „Szlemiel” w auli Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Wałowej, a przedstawienie  Flamenco Corazon Arte w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Nasz Wodzisław, a gospodarzem jest Classic Ballanga Teatr. Na imprezę organizatorzy pozyskali wsparcie finansowe z Funduszu Inicjatyw Społecznych miasta Wodzisławia Śląskiego, a także dotację z Zarządu Województwa Śląskiego.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczen grudzien