brama

Napisane przez: lena 14-05-2019

Teatr Szydełko na podium  

Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury zajął drugie miejsce podczas 25. Dziecięcego Festiwalu Teatralnego w Czerwionce-Leszczynach za spektakl pt. „Wojny domowe”. Konkurs odbył się w dniach 9-10 maja br.

Konkurencja podczas przeglądu była spora. W konkursie wzięło udział 10 wyselekcjonowanych przez komisję we wstępnej klasyfikacji spektakli teatralnych. Grupy przyjechały z Chorzowa, Rybnika, Jaworzna, Pawłowic, Borucina, Kędzierzyna-Koźla i Głogówka. Szydełko zaprezentowało swój najnowszy spektakl, którego premiera odbyła się w Wodzisławskim Centrum Kultury 18 listopada ubiegłego roku.

– Bardzo się cieszymy z kolejnego sukcesu. Daje nam to sporo motywacji do dalszej pracy. Przed nami jeszcze jeden ważny festiwal. Końcem maja wybieramy się 40. Festiwal Teatrów Młodych „Dziatwa” do Łodzi. Mamy nadzieję, że spektakl spodoba się widzom i jury podobnie jak na poprzednich konkursach – mówi Dorota Krawczyk, reżyser i instruktor Teatru Szydełko.

W przedstawieniu zagrało 18 młodych aktorów w wieku od 7-14 lat. Jest ono całkowicie autorskie. Opowiada o relacjach rodzinnych i koleżeńskich młodego pokolenia, które nierzadko powodują konflikty i nieporozumienia. Grupa wykorzystuje w nim teksty własne, znane wiersze dla dzieci oraz polskie wyliczanki i rymowanki. Spektakl wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło i dźwięk odpowiedzialny jest Sebastian Załęski. Autorem muzyki jest zespół Kasia Skiba i Ja. Scenografię wykonali: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Grzegorz Roguski i Dariusz Włoszczyk. Kostiumy uszyły Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka. Obsada: Jagoda Nowak, Kinga Olejniczak, Dominika Odrozek, Hania Pisarek, Natalia Przybysz, Oliwia Więcław, Kaja Schmidt, Amelia Strączek, Mikołaj Simiński, Weronika Mitrenga, Karina Zając, Marysia Jarząbek, Agata Borowska, Wanessa Krajewska, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Zuzia Jabłońska, Karolina Glaeser.

– Serdecznie gratuluję Dziecięcemu Teatrowi Szydełko kolejnego sukcesu. Cieszę się, że spektakl „Wojny domowe” jest tak wysoko nagradzany na festiwalach. Całej Szydełkowej ekipie życzę kolejnych nagród i satysfakcji z dobrze wykonywanej pracy – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Teatr Szydełko działa w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” od 2012 roku w zmiennym składzie. Ma na swoim koncie 5 spektakli: „Bajka o dwóch królestwach”, „Król Maciuś I”, „Plastusiowy pamiętnik”, „Ludzie i Anioły” oraz „Wojny domowe”.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec