brama

Napisane przez: lena 08-06-2020

Szkoła Liderów Trzeciego Wieku

Rusza Szkoła Liderów Trzeciego Wieku. Słuchacze Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą się uczyć i podpatrywać inne organizacje działające na rzecz osób starszych. Wszystko po to, by zwiększyć uczestnictwo seniorów w życiu społecznym w mieście i powiecie wodzisławskim.

Wszystko w ramach projektu, który uzyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS). Tegoroczna edycja konkursu ASOS cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – w sumie złożono 1795 ofert, dofinansowanie otrzymały tylko 304 projekty z całej Polski. Projekt Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku został złożony w obszarze „Partycypacja społeczna osób starszych” i został dobrze przyjęty przez komisję oceniającą wnioski. Uplasował się na wysokim 18 miejscu rankingu konkursowego.

Projekt „Szkoła Liderów Trzeciego Wieku” znacznie poszerzy ofertę WUTW w 2020 r. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wyjazdowych warsztatach obywatelskich, seminariach czy wizycie studyjnej, podczas której będzie można podglądać działania organizacji wyróżniających się na polu angażowania, mobilizowania i edukowania seniorów. Ważnym elementem projektu będą także Dni Wodzisławskiego Seniora „Wodziralia” oraz nieformalne spotkanie seniorów z władzami miasta wzorowane na tzw. śniadaniach biznesowych. Dla osób pełnych pomysłów i energii zorganizowany zostanie konkurs na działania, które pomogą budować pozytywny wizerunek seniorów.

Najtrudniejsze zadanie zostanie postawione przed osobami, które zdecydują się włączyć w prace Biura WUTW. Grupę tę stworzy 12 osób, które będą musiały nabyć nowe kompetencje w zakresie korzystania z mechanizmów partycypacyjnych, nowych form aktywności społecznej i nowych technologii teleinformatycznych, by później pełnić funkcję grupy samopomocowej i interwencyjnej dla pozostałych członków WUTW. A wszystko po to, by uczyć zmienić seniorów w aktywnych mieszkańców, obywateli i członków lokalnej społeczności.

„Szkoła Liderów Trzeciego Wieku” to już trzeci projekt WUTW realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych – pierwszym był realizowany w 2014 roku projekt „Szlakiem czterech kultur – jedność w różnorodności”, drugim „Sto lat aktywności” z 2016 roku.

O szczegółach dotyczących projektu i wydarzeń projektowych będziemy informować na stronie WUTW.pl.

źrodło: WUTW

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj