brama

Napisane przez: lena 12-02-2018

Świat nauki pochłonął ich bez reszty

W minioną sobotę odbyła się III edycja YETI – wydarzenia organizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury i Akademię Techniczną Małolata z Rybnika. Do udziału zaproszono małych odkrywców, młodych naukowców i majsterkowiczów wraz ze swoimi rodzicami. Po raz trzeci w WCK eksplorowano wspólnie meandry świata nauki i techniki.
Pod nazwą YETI – Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca).- kryje się konkurs dla młodych miłośników Lego i majsterkowania. Pomysłodawcą imprezy jest Antoni Duda, z którym Wodzisławskie Centrum Kultury współpracuje od ponad czterech lat. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa ilość uczestników, bo aż 46.

 

 

 

 

 

 

Zasady udziału w imprezie były bardzo proste. Uczestnik budował w domu ze swoich klocków lego dowolny projekt i zgłosił go do konkursu. Rodzaj klocków był dowolny. W dniu imprezy legomaniacy przynieśli ze sobą swój projekt. Jury oceniło wszystkie prace i wyłoniło zwycięzców. Ponadto uczestnicy wzięli udział w wielu warsztatach, w tym: spawania, z elektroniki, programowania, w warsztatach Majsterklepki, laboratorium Eko-Energii. Swoje umiejętności sprawdzili przy stanowisku do rozwiązywania testu z wiedzy technicznej, mogli podziwiać okazy Wodzisławskiej Modelarni Szkutniczej.

Za udział we wszystkich częściach uczestnicy otrzymywali punkty, których suma dała wynik, na podstawie którego przyznane zostały miejsca.

 

 

 

 

 

 

Warto zaznaczyć, że Antoni Duda w WCK w każdy poniedziałek prowadzi w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA zajęcia dla dzieci pod nazwą „Legomianiacy”, „Klub Młodych Odkrywców” i „Akademię Bystrzaka”.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pazdziernik wrzesien