brama

Napisane przez: lena 27-11-2018

Stowarzyszeniu Koty, Psy i My pomogliśmy jak umiemy

Dzięki wsparciu osób, które włączyły się w akcję jednej z polskich drogerii wodzisławskie Stowarzyszenie na rzecz zwierząt Koty, Psy i My otrzymało pomoc rzeczową, w tym karmę dla zwierząt, żwirek, chemię, rękawiczki jednorazowe, w wysokości 15,550,29 zł.

Klienci robili zakupy skanując aplikację Rossmann PL, dzięki czemu firma mogła podarować produkty o wartości 5 mln zł 222 organizacjom w całej Polsce, w tym wodzisławskiemu stowarzyszeniu. Wszystko to działo się w ramach akcji „Pomagamy jak umiemy”. W województwie śląskim pomoc trafiła do dwudziestu czterech organizacji.

W kwietniu ubiegłego roku uruchomiona została dla klientów aplikacja umożliwiająca wstąpienie do Klubu Rossmann. – Zależało nam, by zaproponować coś więcej niż samą aplikację z indywidualną ofertą oraz dodatkowymi rabatami. Dlatego dokonując zakupów nasi klienci jednocześnie wspierali lokalne organizacje pomagające potrzebującym: dzieciom, chorym, osobom starszym, bezdomnym zwierzętom. W ubiegłym roku wsparliśmy w ten sposób 147 instytucji: domów dziecka, domów samotnych matek, hospicjów czy schronisk produktami o wartości 3,5 miliona złotych – mówią organizatorzy akcji.

– Dziękujemy Drogerii, a przede wszystkim lokalnej społeczności, która włączyła się z zaangażowaniem w pomoc i to naprawdę niespodziewanie dużą, którą otrzymaliśmy – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Koty, Psy i My.

 

W tym roku akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. To klienci ostatecznie wybrali, do kogo w tym roku trafi pomoc. We wszystkich drogeriach widniały informacje na jaką organizację zbierane są środki. Z kolei o tym jakie ma to być wsparcie decydowali adresaci. W regionie śląskim wsparcie otrzymali m.in.: domy dziecka, hospicja , fundacje, stowarzyszenia czy schroniska. Dzięki zaangażowaniu klientów i pracowników drogerii wspólnie zebrano dla śląskich organizacji ponad 530 tys. zł.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecień marzec