brama

Napisane przez: lena 11-04-2019

Stawiają na międzynarodową współpracę kulturalną

Wodzisławskie Centrum Kultury i Teatr „L’IMPRIMERIE” z francuskiego Rive de Gier 10 kwietnia zawarły umowę o współpracy kulturalnej. Podpisanie dokumentu miało miejsce w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego, w obecności prezydenta miasta Mieczysława Kiecy.

– Trudno wyobrazić sobie piękniejsze partnerstwo niż to, które rozpoczyna się od kultury. To twórcza wymiana na przyszłość, w dzisiejszej Europie potrzeba dialogu i wspólnej myśli. Jesteśmy dumni, że możemy być świadkami tego porozumienia – mówił prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Głównymi założeniami umowy są umocnienie i wspieranie przyjacielskich kontaktów, a także owocna współpraca opierająca się na wymianie doświadczeń artystycznych. Zaangażowanie obu stron pozwoli zainteresowanym poznać zarówno wartości śląskiej kultury i tradycji, jak i zaznajomić się z najważniejszymi, najciekawszymi aspektami kultury Francji. Sprzyjać temu mają wymiany artystów, zespołów artystycznych, grup teatralnych, a także współdziałanie rożnych stowarzyszeń i organizacji społecznych.

– Jestem dyrektorem teatru małego, ale bardzo aktywnego. Chętnie podejmujemy współpracę z innymi grupami. Już wymieniamy doświadczenia z Czechami, ze Słowakami, czy Włochami. Cieszymy się, że pojawiła się szansa na współpracę z Polską. Marzenia się spełniają – mówił Roland Comte z Teatr „LIMPRIMERIE”.

Goście z Francji mieli sposobność do tego, by m.in. zapoznać się z ofertą i działalnością Wodzisławskiego Centrum Kultury. – Myśląc o formie współpracy, mamy na względzie przede wszystkim rozwój społeczności lokalnej – akcentował Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Pierwsze kroki już w tym kierunku poczyniono, gdyż reprezentanci teatru z francuskiego Rive de Gier mieli okazję zapoznać się z wodzisławskim zespołem „Kokoszyczanki”. Być może jest to wstęp do owocnej współpracy.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj