brama

Napisane przez: KB 28-02-2019

Startuje rekrutacja do przedszkoli

18 marca o godz. 8:00 rusza rekrutacja do wodzisławskich publicznych przedszkoli. Potrwa ona do 25 marca, do godz. 9:00. Nowy termin rekrutacji do szkół podstawowych zostanie dopiero ustalony. Będzie zależny od daty przyjęcia uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Wodzisław Śląski oraz określenia ich granic obwodów od 1 września 2019 r.

Rekrutacja będzie prowadzona w systemie elektronicznym. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania systemu zostaną zaprezentowane wkrótce na stronie www.wodzislaw-slaski.pl oraz stronach internetowych placówek edukacyjnych.

Wraz z wnioskami o przyjęcie do przedszkoli należy złożyć dokumenty potwierdzające spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, 27 lutego, radni przyjęli uchwały w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji i liczby punktów za poszczególne kryteria oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia, stosowanych w postępowaniu rekrutacyjnym na drugim etapie do publicznych przedszkoli, dla których miasto Wodzisław Śląski jest organem prowadzącym, a także w sprawie zmiany analogicznej uchwały dotyczącej rekrutacji do szkół podstawowych. Z treścią uchwał można zapoznać się na stronie www.wodzislawslaski.esesja.pl.

W razie pytań prosimy kontaktować się z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta (nr tel. 32 45 90 538).

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien