brama

Napisane przez: KB 12-02-2019

Start nowej edycji FIS-u

Miasto zaplanowało start drugiej edycji Funduszu Inicjatyw Społecznych, w ramach którego mieszkańcy ponownie będą mogli starać się o wsparcie realizacji swoich pomysłów. W tym roku w puli FIS-u także znalazło się aż 100 tys. zł.

– Fundusz Inicjatyw Społecznych stworzyliśmy z myślą o kreatywności i potrzebach tworzenia naszych mieszkańców. W zeszłym roku dzięki FIS-owi odbyły się w Wodzisławiu Śląskim m.in. międzynarodowy mecz bokserski, forum biznesowe, festyny, imprezy sportowe… Zrealizowano też wiele innych ciekawych przedsięwzięć. Wszyscy cieszymy się więc z kolejnej odsłony Funduszu – mówi Anna Szweda-Piguła, rzecznik Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego. – Środki pochodzące z FIS-u również w tym roku będą mogły zostać przeznaczone na kulturę i animację różnego rodzaju wydarzeń w mieście. Wysoko punktowane będą kierowane do naszej lokalnej społeczności pomysły, upamiętniające jubileusze: obchody trzydziestolecia wyborów z 1989 r., piętnastolecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 50. Dni Miasta – dodaje rzecznik UM.

O dofinansowanie będą mogli ubiegać się nieformalne grupy mieszkańców, stowarzyszenia, kluby czy fundacje. Na każdy wybrany przez specjalną komisję projekt będzie można przeznaczyć maksymalnie 10 tys. zł z puli 100 tys. zł. Organizacje pozarządowe będą miały możliwość pozyskania środków w ramach tzw. małych grantów (pisemny wniosek). W przypadku osób, które nie działają w organizacjach, pomysły także będzie należało zgłaszać pisemnie w Biurze Spraw Społecznych (ul. Bogumińska 4b, pok. 305, nr tel. 32 45 90 535, 32 45 90 536).

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien