brama

Napisane przez: lena 19-02-2019

Stałeś się ofiarą przestępstwa? Skorzystaj z porad

Trwa tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Wodzisławianie mogą uzyskać bezpłatną poradę prawną specjalisty z każdej dziedziny. Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim zaprasza osoby zainteresowane na spotkania z dyżurującymi policjantami.

Jesteś ofiarą przestępstwa? Nie wiesz co zrobić i gdzie szukać pomocy? Wciąż się wahasz, czy i jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie? Masz obawy, jak potoczy się twoja sprawa? Zgłoś się na Komendę Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim i porozmawiaj z policjantem.

Celem prowadzonych działań jest zwrócenie uwagi na cierpienie ofiar i potrzebę ochrony ich interesów oraz potrzeba niesienia im pomocy. W ramach prowadzonych dyżurów  osoby będące ofiarami przestępstw mogą uzyskać darmowe porady i informacje. Akcja związana jest z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Obchody tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim również zaprasza osoby zainteresowane na spotkania z dyżurującymi policjantami w dniach od 18 do 24 lutego br., w godz. 7:30-21:30. Mundurowi wskażą najlepsze rozwiązania i skierują, jeśli będzie to konieczne do podmiotów, które w 2019 roku świadczą pomoc materialną i niematerialną finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP w Wodzisławiu Śląskim

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecień marzec