brama

Napisane przez: KB 08-11-2018

Spotkanie z Andrzejem Mellerem

Wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śląskim zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Mellerem, autorem książek o tematyce blisko i środkowowschodniej.

Andrzej Meller jest polskim dziennikarzem, pracującym głównie jako reportażysta i korespondent wojenny. Z wykształcenia antropolog kultury, z zawodu reporter, z pasji podróżnik. Od 17 roku życia jest w drodze. Poza Polską spędził kilkanaście lat. Ostatnie trzy lata mieszkał z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui Ne. Swoje wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisał reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wioski w Afryce Północnej. Autor trzech książek reporterskich: „Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” (o wojnie w Libii i upadku Muammara Kadafiego) oraz najnowszej „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”.

Spotkanie z Andrzejem Mellerem odbędzie się 27 listopada o godz. 17:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

źródło: UM

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecień