brama

Napisane przez: lena 23-01-2019

Spotkaj się z autorką książki „Dziewczęta z Auschwitz”

Sylwia Winnik zebrała przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.O swojej książce „Dziewczęta z Auschwitz” opowie 25 stycznia o godzinie 11:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Autorka jest absolwentką dziennikarstwa we Wrocławiu i autorką bloga Czas na Książki. W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu Fanbook Książkowym Blogerem Roku. Sylwia Sylwia Winnik jest pomysłodawcą i współorganizatorem Literackiego Festiwalu Czas na Książki. Pochodząca z Ząbkowic Śląskich autorka zebrała w książce przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Książka opowiada o losach kobiet, które trafiły do obozu w wieku kilku lat lub na skraju dorosłości. Zawiera także historię bohaterki, która urodziła się w Auschwitz, a swoją przeszłość rekonstruuje na podstawie wspomnień matki. Reportaż wzbogacają zdjęcia ze zbiorów prywatnych rodzin bohaterek z okresu zanim trafiły do obozu oraz ilustracje z archiwum Muzeum w Auschwitz, wśród nich m.in. fotografie wykonane przez esesmana z albumu znalezionego przez więźniarkę Lili Jacob.
 
W styczniu przypadnie kolejna, 74. rocznica Marszu Śmierci, na trasie którego znajdował się Wodzisław Śląski. Ten fakt jest również dobitnie podkreślone w książce – szczególnie w historii jednej z bohaterek, pani Leokadii Rowińskiej, uczestniczki Marszu ŚmierciWstęp na spotkanie jest wolny.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien