brama

Napisane przez: lena 31-01-2020

„ŚpiewaMY” z sercem

I stało się. Znamy laureatów czwartej edycji Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY” , który dedykowany jest osobom z niepełnosprawnościami. Wydarzenie to ponownie z powodzeniem współorganizowali: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim i Wodzisławskie Centrum Kultury.

Na wielkiej scenie, z niemniej wielkim sercem do muzyki, zaprezentowało się dwunastu wykonawców. Byli to podopieczni placówek i ośrodków kształcenia specjalnego między innymi z Rybnika, z Jastrzębia Zdroju, Czerwionki-Leszczyn, z Żor z Gorzyc i naturalnie z Wodzisławia Śląskiego.

Licznie zgromadzona publiczność usłyszała hity z dawnych lat. Wokaliści sięgnęli po przeboje znamienitych artystów, w tym m.in. grupy Perfect, Lady Pank, Budki Suflera czy Starego Dobrego Małżeństwa. Burza oklasków wieńczyła każdą z solowych prezentacji. Najpiękniej, z charyzmą i przebojowo wypadli: Aleksandra Kojtych, która zajęła pierwsze miejsce, Miłosz Kopeć, który wyśpiewał drugie miejsce i równie świetny Tomasz Adamek, który zajął trzecie miejsce.

Ich scenicznym poczynaniom przyglądali się zacne jury: Kamil Machulec – adwokat, gitarzysta zespołu Tabu, Tomasz Ciba – właściciel agencji artystycznej, prezenter, radiowiec i twórca programów estradowych, występuje także jako Tomek Coral oraz Grzegorz Czech – właściciel, realizator i producent GOrecords.

Wydarzenie uświetnił występ grupy Jambo Afrika, która wprost porwała publiczność, ujęła energią, otwartością i nieskrywaną radością. Naturalnie wielkie brawa należą się wszystkim. Warto przypomnieć, że pomysłodawczynią festiwalu, który w tym razem miał miejsce 31 stycznia, jest Aleksandra Hawrył, nauczycielka z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecien marzec luty