brama

Napisane przez: lena 09-01-2020

„ŚpiewaMY” w Wodzisławskim Centrum Kultury

W piątek, 31 stycznia Wodzisławskie Centrum Kultury gościć będzie wyjątkowych artystów. Przed nami czwarta edycja Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY” Osób Niepełnosprawnych, współorganizowana przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim i WCK. Festiwal KARAOKE zdominują rytmy lat 80. i 90. Usłyszymy znane i lubiane utwory Perfectu, Budki Suflera, Papa Dance czy Urszuli w wykonaniu 15 uczestników. Na scenie pojawią się podopieczni placówek i ośrodków kształcenia specjalnego między innymi z Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Czerwionki-Leszczyn, Żor oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc. Dodatkowo imprezę uświetnią występy zespołu Jambo Afrika, wykonawcy utworów takich jak: Afrika Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Makomy. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 9:30-12:30.

– Istotą festiwalu jest, aby osoby z niepełnosprawnościami na różnych płaszczyznach społecznego funkcjonowania miały możliwość integrowania się z pełnosprawnymi. Integracja pozwala dzieciom niepełnosprawnym nawiązać kontakt z rówieśnikami, pobudza to wiarę w ich własne możliwości, mobilizuje do większego wysiłku. Głównym celem imprezy jest integracja, dowartościowanie i promowanie osób niepełnosprawnych – tłumaczy Aleksandra Hawrył, pomysłodawczyni i admiratorka imprezy, nauczycielka z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

W jury oceniającym artystów będą zasiadać: Kamil Machulec – adwokat, gitarzysta zespołu Tabu, Tomasz Ciba – właściciel agencji artystycznej, prezenter, radiowiec i twórca programów estradowych, występuje także jako Tomek Coral oraz Grzegorz Czech – właściciel, realizator i producent GOrecords.

– Od lat współorganizujemy to ważne dla społeczności regionu wydarzenie. Z radością włączamy się w działania integracyjne, współtworząc przestrzeń kulturalnego rozwoju również dla osób z niepełnosprawnościami – dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń. 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec