brama

Napisane przez: lena 12-01-2021

Skorzystaj z projektu urzędu pracy

„Praca szyta na miarę” – taką nazwę nosi projekt urzędu pracy, który ruszy w styczniu i skierowany jest do osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z Wodzisławia Śląskiego, ale i z Pszowa, Radlina, Rydułtów.
Powiatowy Urząd Pracy rozpoczął realizację kolejnego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt. ”Praca szyta na miarę”. 

Projekt dedykowany jest osobom powyżej 30 roku życia zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim jako bezrobotne, o niskich kwalifikacjach (wykształcenie średnie i poniżej), zamieszkujących tereny miast powiatu wodzisławskiego tj. Pszowa, Radlina, Rydułtów i Wodzisławia Śl.

W ramach projektu 46 osób będzie mogło skorzystać z:

  • usługi pośrednictwa pracy lub poradnictwa zawodowego (w tym dwudniowych warsztatów kompetencji społecznych) oraz wsparcia psychologicznego;
  • 6-miesięcznych staży;
  • prac interwencyjnych tj. zatrudnienia u przedsiębiorcy bądź pracodawcy, którzy z tego tytułu otrzymają  przez 6 miesięcy zwrot części kosztów poniesionych na  wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenie społeczne.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie  mogą zgłaszać się od 4 stycznia 2021 r.  (po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu) do doradców klienta w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać pod numerami tel.: 32 459 29 46 lub 32 459 29 51

źródło: PUP Wodzisław Śląski

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty