brama

Napisane przez: lena 18-06-2020

Skorzystaj z „Lokali na start”

Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości zachęca do skorzystania z tej możliwości, która jest wsparciem np. dla nowo powstałych firm. Lokale użytkowe udostępniane są podmiotom w celu wspierania rozwoju przedsiębiorczości na terenie Wodzisławia Śląskiego, w szczególności wspierania rozwoju mikro- i małych przedsiębiorstw.

„Lokale na start” to lokale użytkowe dedykowane w głównej mierze nowym podmiotom o dużym potencjalne wzrostu, tworzącym nowe miejsca pracy i ważnych, jeżeli chodzi o rozwój gospodarczy miasta.

Warunki przyznawania lokalu

Warunek przyznania lokalu to brak zaległości wobec Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz miasta. Wraz z wnioskiem zainteresowany podmiot musi złożyć do Urzędu Miasta wymagane dokumenty, w tym plan przedsięwzięcia, oświadczenie o braku zaległości podatkowych w Urzędzie Skarbowym, oświadczenie o braku zaległości składkowych z tytułu ubezpieczeń społecznych płatnych wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oświadczenie o braku zaległości publicznoprawnych oraz cywilnoprawnych wobec miasta.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z lokali powinny zapoznać się z Regulaminem przyznawania i udostępniania „Lokali na start” w ramach działania Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, kliknij tutaj.

Rozpoczęciem działalności w „Lokalu na start” podmiot musi podpisać umowę najmu, pierwszą na maksymalnie 3 miesiące. Druga zawierana jest na okres do 18 miesięcy. Po tym okresie podmiot zobowiązany jest zwolnić lokal.

Obecnie dostępne są dwa lokale:

1) lokal o pow. 12,05 m² przy ul. Kubsza 28,

2) lokal o pow. 18,69 m² przy ul. Kubsza 28.

Więcej informacji w sprawie „Lokali na start” mogą udzielić pracownicy Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego (tel. 32 45 90 547).

źródło: WDPiK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj