brama

Napisane przez: lena 19-07-2019

Seniorzy bez granic – wyjazd do Brennej

Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego zaprasza mieszkańców naszego Miasta powyżej 50 roku życia do wzięcia udziału w wyjeździe do Brennej na działanie kluczowe pn. Dni Zdrowia w ramach projektu „Seniorzy bez granic”.

Projekt jest realizowany w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP.

Głównym celem projektu jest rozwój transgranicznej współpracy lokalnych społeczności seniorów i Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz obwodu Ostrawa-Jih w celu poprawy życia seniorów, nawiązania nowych relacji i rozpoczęcia aktywnego stylu życia.

Kolejne wydarzenie to Dni Zdrowia (data realizacji: 11 – 13. września 2019 r.) – trzydniowe wydarzenie odbędzie się w Brennej. Poświęcone będzie profilaktyce zdrowotnej seniorów – planuje się organizację mini-konferencji poświęconej ogólne rozumianemu tematowi zdrowego stylu życia. Zaplanowano także spacer z przewodnikiem turystycznym pobliskim szlakiem oraz warsztaty integracyjne w formie team buildingu.

Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Transport, wyżywienie oraz zakwaterowanie na miejscu organizuje Miasto Wodzisław Śląski.

Wykupienie ewentualnych kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia za granicą w trakcie wyjazdu zagranicznego jest dobrowolne.

Ilość miejsc dla Mieszkańców Wodzisławia Śląskiego jest ograniczona. O udziale w działaniu zadecyduje kolejność złożenia FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO UCZESTNICTWA W PROJEKCIE. W przypadku dużego zainteresowania zostanie utworzona lista rezerwowa. Pierwszeństwo w działaniu kluczowym mają osoby, które nie brały wcześniej udziału w projekcie.

Dla zakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie mieszkańców odbędzie się spotkanie informacyjne w tygodniu poprzedzającym wyjazd, o którym koordynator lokalny poinformuje telefonicznie.

Wydrukowane formularze można pobrać w Biurze Obsługi Klienta.

Wypełniony i podpisany FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZESTNICTWA W PROJEKCIE należy składać w dniach od 12.08.2019 r. od godz. 7:30 do 16.08.2019 r. do godz. 13:00 w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego, budynek 4 B.

WAŻNE: Jedna osoba może złożyć tylko jeden formularz w trakcie najbliższej rekrutacji.

Jeżeli do 16.08.2019 r., nie zgłosi się wystarczająca liczba chętnych na wyjazd, rekrutacja przechodzi w tryb ciągły.

W razie pytań związanych z rekrutacją/wyjazdem prosimy o kontakt z koordynatorem lokalnym projektu „Seniorzy bez granic”: Krystyna Krótki, tel. 697 022 998

W innych sprawach związanych z realizacją projektu prosimy o kontakt z członkami zespołu realizującego projekt:

Hanna Szafrańska, menadżer ds. projektu i ds. finansowych, tel. 32 45 90 540

Bartosz Kwaśny, menadżer ds. promocji, tel. 32 45 90 510

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZESTNICTWA W PROJEKCIE dostępny na: https://bit.ly/2XT2xD1

źródło: WRiD

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj