brama

Napisane przez: lena 22-10-2018

Ścigali się na trasie zawodów „Ja i Maraton”

Przemysław Basa został triumfatorem 10. Jubileuszowego „Ja i Maraton” im. Zbigniewa Marszałkowskiego.

Biegacz pokonał trasę w trzy godziny i trzy minuty. W zawodach, które miały miejsce 21 października, uczestniczyło 80 sportowców. Z wielkim zaangażowaniem i w radosnych nastrojach sportowcy podjęli wyzwanie w biegu lub nordic walking na dystansach: 7 km, 21 km oraz na trasie maratonu. Na trasie półmaratonu w biegu najlepiej poradzili sobie zawodnicy: Sabina Wojtaszewska, Sebastian Bartosik, zaś w nordic walking bezkonkurencyjni byli: Wiesława Pogorzelska i Bogdan Cyrus. Siedem kilometrów najszybciej pokonali: Elżbieta Lewicka, Marek Oślizło.

Głównym celem wydarzenia organizowanego przez Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski była promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców naszego miasta i mieszkańców regionu, jak i upamiętnienie założyciela oraz pierwszego Prezesa KS „Forma” Wodzisław Śląski, Zbigniewa Marszałkowskiego. Warto wspomnieć, że impreza otrzymała dofinansowanie z miejskiego Funduszu Inicjatyw Społecznych.