brama

Napisane przez: lena 12-02-2018

Rusza kolejna edycja kampanii adresowanej do młodzieży

W ramach kampanii planuje się przeprowadzenie 16 spotkań z uczniami klas siódmych z terenu Wodzisławia Śląskiego, w których weźmie udział ponad 500 uczniów. O czym mowa?

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim wraz z Urzędem Miasta rozpoczęli kolejną edycję kampanii pod hasłem „Uzależnienia drogą donikąd”. Akcja prowadzona od pięciu lat skierowana jest do młodzieży z terenu Wodzisławia Śląskiego. Celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości młodzieży w zakresie skutków prawnych oraz zdrowotnych wynikających z uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy.

Podczas każdego takiego wydarzenia młodzież przyjeżdża do komendy na spotkanie z policyjnym profilaktykiem, który opowiada o konsekwencjach zażywania narkotyków i alkoholu na przykładach z życia wziętych. Mundurowy informuje młodzież o konsekwencjach zarówno zdrowotnych, jak i prawnych wiążących się z różnego typu uzależnieniami. Następnie wszyscy uczestnicy udają się z wizytą do Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Odwykowego w Gorzycach, gdzie czeka na nich specjalista psychoterapii uzależnień. W rozmowie z terapeutą młodzież ma okazję dowiedzieć się wielu ważnych, a niejednokrotnie poruszających faktów związanych ze zjawiskiem uzależnienia i procesem leczenia. Gimnazjaliści mogą także zobaczyć, jak wygląda życie „na odwyku” i usłyszeć historie z życia ludzi, którzy tam trafiają.

Zagrożenia związane z narkotykami, dopalaczami czy alkoholem mogą dosięgnąć każdego i to jedynie od indywidualnej postawy osoby zależy, czy dokona właściwego wyboru. Wyboru, który będzie rzutował na całe dorosłe życie.

źródło: UM Wodzisław Śląski 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pazdziernik wrzesien