brama

Napisane przez: lena 07-08-2019

Rodzinne Spotkania z Teatrem

Już w ostatnią niedzielę września w Wodzisławskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa. A to wszystko w ramach „Rodzinnych Spotkań z Teatrem”.
Czerwony Kapturek, groźny wilk i wędrówka przez las do babci… I choć to historia dobrze znana każdemu dziecku, to już 29 września o godzinie 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury widzowie przekonają się, że może zostać opowiedziana zupełnie inaczej.
W lesie źle się dzieje – kwiaty zapadły się pod ziemię, przestały szumieć drzewa, wśród mchów ścielą się śmieci, a zamiast zieleni w lesie pojawiła się czerwień. Dzielna i waleczna Owieczka Ola podejmuje się odnalezienia odpowiedzi na pytanie: „Kto zaczarował las?”. Postanawia odnaleźć „leśnego potwora” i przywrócić zieleń drzewom. Czy pomoże jej w tym magiczny Czerwony Kapturek?
Teatr Kultureska, bazując na znanej wszystkim dzieciom baśni Braci Grimm, stworzył autorski spektakl, mający charakter bajki o tematyce ekologicznej. Zabawna historia zaskakuje i bawi dzieci przez okrągłe 60 minut. Poprzez spektakl dzieci uczą się dbać o środowisko naturalne, a także pogłębiają swoją świadomość ekologiczną.
– Na każdym kroku młodzi widzowie zaskakiwani będą przez nieoczywistych bohaterów, wyjątkowe zwroty akcji i poprzez niesamowite efekty sceniczne. To będzie barwne widowisko, na które już dziś serdecznie zapraszamy – informuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat, czyli dzieci z przedszkoli i klas I-IV szkoły podstawowej. Widzów zapraszamy już na godzinę 15:00 na cykl „Bawmy się razem”, gdzie razem z Ciocią Klocią dzieci wpadną w wir dobrej zabawy. Ciekawe animacje i radość uczestników to wyznaczniki tego cyklu (obowiązują zapisy).

Bilety na Rodzinne Spotkania z Teatrem w cenie 15 zł są do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl pod adresem: https://biletyna.pl/spektakl/Wywrocona-bajka-o-Kapturku-Rodzinne-Spotkania-z-Teatrem/Wodzislaw-Slaski.

W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

 
źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzien październik wrzesien