brama

Napisane przez: lena 07-12-2020

Rewanż udał się z nawiązką

W Rudzie Śląskiej, 4 grudnia, rozegrany został pierwszy mecz finału B koszykówki chłopców rocznika 2008 i młodszych z udziałem drużyny MKS Wodzisław Śląski.

W zakończonych wcześniej rozgrywkach grupowych nasz zespół ambitnie walczył z drużynami z Tychów, Prudnika oraz Gliwic. Zespoły te były jednak lepsze i górowały nad naszymi chłopcami głównie warunkami fizycznymi, stąd nie udało się jeszcze w tym roku wywalczyć awansu do finału A.

Pierwszy mecz finału B przyszło nam rozegrać wodzisławskim zawodnikom na wyjeździe, z zespołem KS Pogoń Ruda Śl. Chłopcy do meczu przystąpili bojowo nastawieni, ponieważ była to okazja do rewanżu za przegraną z ubiegłego sezonu różnicą zaledwie jednego punktu – 28:29.

Rewanż udał się z nawiązką, ponieważ MKS Wodzisław Śląski odniósł wyraźne zwycięstwo 80:41.

Tylko pierwsza kwarta, która zakończyła się remisem, była wyrównana, we wszystkich trzech pozostałych to nasz zespół dyktował warunki gry. – Nie zawiedli nasi liderzy. Kapitan drużyny Kamil Ochodek, który był bardzo skuteczny i zdobył 26 punktów, wyróżniał się także w grze w obronie. Filip Pielorz jak zwykle także bardzo dobrze bronił, odważnie grał w ataku i świetnymi podaniami „obsługiwał” zawodników podkoszowych. Natomiast najrówniej dotychczas grającym zawodnikiem w drużynie jest Wojtek Gawliczek, na którego dobrą grę zarówno w ataku jak i w obronie zawsze można liczyć. Cieszy także udany występ najwyższego zawodnika w zespole MKS Wodzisław Śl, Kamila Szeremeta, który dzielnie walczył pod koszami i był bardzo skuteczny. Stałe postępy czyni Kacper Kamiński, który staje się coraz ważniejszym elementem naszej drużyny – komentuje trener Mirosław Pielorz. -Wszyscy zawodnicy grający w tym meczu zasługują na słowa pochwały za ambicję i dobrą grę w obronie. Bardzo cieszy, że systematyczność i odpowiednie podejście zawodników do zajęć treningowych przynosi efekty i chłopcy czynią stałe postępy – dodaje.

Na zdjęciu: górny rząd od lewej: Mirosław Pielorz /trener drużyny/, Jakub Jachimowicz, Kacper Kamiński, Kamil Szeremeta, Wojciech Gawliczek, Michał Borkowski, Kacper Lamla, Maciej Pielorz /kierownik drużyny/dolny rząd od lewej: Łukasz Stawarski, Tomasz Kolarczyk, Kamil Ochodek, Filip Dziak, Tymoteusz Kubica, Filip Pielorz

źródło: MKS Wodzisław Śląski

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzień listopad pażdziernik