brama

Napisane przez: lena 12-03-2019

Reprezentowali nas na Olimpiadzie Kreatywności

12 drużyn z Wodzisławia Śląskiego, od przedszkolaków po gimnazjalistów, wzięło udział w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination Poland, która odbywała się w dniach 1-3 marca we Wrocławiu.

W tegorocznej olimpiadzie udział  wzięło 230 drużyn (niemal 2000 uczestników) z całej Polski, 7 drużyn zagranicznych, 270 trenerów, 60 ekspertów i 140 wolontariuszy.

Uczniowie prezentowali swoje Wyzwania Drużynowe (do wyboru: artystyczne, naukowe, konstrukcyjne, improwizacyjne, techniczne czy społeczne), nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące oraz wzięli udział w Wyzwaniach na Już – krótkich zadaniach komunikacyjnych, konstrukcyjnych lub artystycznych, podczas których grupa musi wykazać się kreatywnością i współpracą. Wodzisławskie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 prezentowały się w Wyzwaniu Wschodzących Gwiazd. Dzieci uczestniczyły też w Wyzwaniu Bliźniaczym i warsztatach rozwijających kreatywność. Podczas Ceremonii Otwarcia i Ceremonii Zamknięcia na trybunach Hali Orbita we Wrocławiu pojawili się również rodzice, którzy przyjechali z Wodzisławia dopingować swoje pociechy.

Olimpiada zakończyła się ogromnym sukcesem drużyny „Poławiaczki Zagadek” ze Szkoły Podstawowej nr 2, która otrzymała nagrodę specjalną – Nagrodę Grzegorzewskiego za zachwycającą precyzję wykonania automatu do gier – PACMAN. Drużyna zdobyła również medale za I miejsce w Wyzwaniu Bliźniaczym. Trenerką drużyny jest pani Weronika Stosór-Gunerka. Medalami za I miejsce w Wyzwaniu Bliźniaczym mogą się też pochwalić uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 z drużyny „Latające Bobery” pod wodzą pani Katarzyny Stefaniak i pana Ireneusza Tkocza.

W Olimpiadzie udział wzięły dzieci i młodzież z PP 4, SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 8 i SP 16. Drużynom, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych podczas odbywającego się jesienią 2018 r. IV Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności, przejazd ufundowali sponsorzy: Izba Gospodarcza w Wodzisławiu i Bank PKO BP. Uczestnictwo w wydarzeniu dla pozostałych szkół było możliwe dzięki rodzicom, wsparciu Rad Rodziców i kiermaszom organizowanym samodzielnie przez dzieci. Udział w Olimpiadzie był dla młodych wodzisławian wspaniałą przygodą z kreatywnością, nieszablonowym myśleniem i działaniem w zespole.

źródło: Justyna Orszulak

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecień marzec