brama

Napisane przez: lena 04-12-2018

Remont Pałacu Dietrichsteinów trwa

Praca przy kompleksowej modernizacji wodzisławskiego Pałacu Dietrichsteinów wre. Ostatnio wykonawca inwestycji realizował m.in. demontaż drewnianych podłóg oraz odwierty iniekcyjne pod opaskę przeciwwilgociową.

Za remont jednej z pierwszych budowli w stylu klasycystycznym w Polsce odpowiada firma Intravi sp. z o.o. sp. k., mająca swoją siedzibę w Żywcu. To właśnie ona złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym, w wysokości 13 553 445,78 zł.

Kompleksowa modernizacja Pałacu Dietrichsteinów nie byłaby możliwa, gdyby nie wieloletnie starania miasta i pozyskane dofinansowanie. Środki w wysokości ponad 11 milionów złotych pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 i budżetu państwa.

Przypomnijmy, głównym celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności Pałacu i znajdującego się w nim Muzeum. Priorytetowe jest tutaj odtworzenie przypuszczalnego wyglądu zabytkowego obiektu. W projekcie uwzględniono więc prace konserwatorskie, restauratorskie i adaptacyjne. Zaplanowano remont w zakresie elewacji, przebudowy i rozbudowy dachu (zastosowanie dachu mansardowego w oparciu o podobne do oryginalnych motywy architektoniczne), adaptacji poddasza, budowy szybu windowego, klatek schodowych oraz adaptacji części pomieszczeń na nowe funkcje.

 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj