brama

Napisane przez: lena 22-02-2019

Rekrutacja do szkół i przedszkoli

Od 18 marca, od godz. 8:00 można składać wnioski o przyjęcie do wodzisławskich szkół podstawowych i publicznych przedszkoli. Wydział Edukacji przekazał, że rekrutacja potrwa do 25 marca, do godz. 9:00.

Wraz z wnioskami należy złożyć dokumenty potwierdzające spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Rekrutacja będzie prowadzona w systemie elektronicznym. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania sytemu zostaną przedstawione na stronie www.wodzislaw-slaski.pl oraz stronach internetowych szkół i przedszkoli na początku marca.

W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do szkół podstawowych będą obowiązywały kryteria oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów, określone w uchwale nr XXVIII/288/17 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z 22 lutego 2017 r. wraz z jej zmianą, która jest w trakcie procedowania. Projekt analogicznej uchwały dotyczącej publicznych przedszkoli także jest w trakcie procedowania. Uchwały i projekty zostały udostępnione na stronie internetowej miasta.

Szczegółowe terminy rekrutacji zostały określone w zarządzeniach prezydenta miasta z 30 stycznia br.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta (nr tel. 32 45 90 538).

źródło: WRiD

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec