brama

Napisane przez: lena 10-07-2019

Rekordowa liczba uczestników Nocnego Biegu z Gwiazdami

Za nami piąta edycja Nocnego Biegu z Gwiazdami. To sportowe wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

6 lipca w rywalizacji udział wzięło aż 411 biegaczy. Pięciokilometrowa trasa biegu głównego od tego roku posiadała Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dzięki czemu sportowcy mogli walczyć o nowe, oficjalne rekordy życiowe.

W biegu głównym na trasie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” najlepiej wypadł Mateusz Mrówka z Radlinioków. Wśród kobiet tryumfowała Joanna Griman z Rybnika. Bardzo dobrze zaprezentowali się wodzisławianie. Wśród kobiet na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Patas, a najszybszym reprezentantem naszego miasta okazał się Sebastian Bartosik, który ostatecznie uplasował się na dziewiątym miejscu w generalce.

Wyniki dostępne są na stronie www.mosir.wodzislaw-slaski.pl

Poza startem w biegu głównym odbyły się imprezy towarzyszące. Najmłodsi ścigali się na rowerkach biegowych, a kto odważniejszy mógł sprawdzić się w zawodach z przymrożeniem oka – w biegu „ w laczach”. W tym ostatnim do mety dobiegło blisko 60 rozbawionych uczestników. Ponadto organizatorzy wprowadzili wiele nowych klasyfikacji dodatkowych m.in. dla najliczniejszej drużyny, ostatniego zawodnika na mecie, najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika biegu głównego.

foto: MOSiR „CENTRUM”

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec