brama

Napisane przez: lena 17-10-2019

„Razem na Szybiku” zaprasza seniorów na zajęcia

„Bezpieczny senior” to cykl zajęć adresowanych do osób w wieku 60 plus, na które zaprasza wodzisławskie Stowarzyszenie „Razem na Szybiku”. Pierwsze spotkanie zaplanowano na wtorek, 22 października o godz. 17:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4. Merytoryczną wiedzą z seniorami podzielą się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Zajęcia składać będą się z prelekcji i krótkiego kursu samoobrony, które mają na celu zminimalizowanie skutków zagrożeń, takich jak: oszustw na „wnuczka”, nieuczciwych ofert na usługi i produkty, a także mają poprawić bezpieczeństwo osób starszych na drodze. Zajęcia są częścią programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych
„Jedłownickie remedium”, który od kilku miesięcy realizuje Stowarzyszenie „Razem na Szybiku”. Projekt skierowany jest do seniorów z Wodzisławia Śląskiego. Bierze w nim udział 50 osób. Program zajęć, które mają na celu podnieść sprawność umysłową, manualną i poprawić sprawność fizyczną jest bardzo bogaty. Seniorzy ćwiczą pod okiem wykwalifikowanych instruktorów na basenie w gorzyckiej Nautice, uczestniczą w warsztatach z rękodzieła, spędzają czas na wspólnym nordic walkingu. Za sobą mają także wycieczki, m.in. do Korbielowa czy Ogrodów Kapiasa. W planach są wyjazdy na koncert Wojciecha Gąsowskiego i bielskiego teatru na spektakl „Pomoc domowa”.

Pierwsze spotkanie z wodzisławskimi stróżami prawa odbędzie się 22 października o godz. 17:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Górniczej 7 w Wodzisławiu Śląskim.

W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani tematem, rodziny osób starszych, seniorzy spoza projektu.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecien