brama

Napisane przez: Karina Powała 25-06-2020

Punkty pobrań wymazów na obecność koronawirusa

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śl. informuje, że na terenie powiatu działają dwa mobilne punkty pobrań wymazów na obecność koronawirusa, tak zwane drive-thru: w Wodzisławiu Śląskim i w Rydułtowach.

Punkty funkcjonują przy:

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z PUNKTU POBRAŃ:

osoby przebywające na kwarantannie – badanie można wykonać w 10 lub 11 dniu kwarantanny po uprzednim otrzymaniu wiadomości sms, informującej o możliwości wykonania bezpłatnego testu na obecność koronawirusa

osoby udające się do sanatorium – wymaz można wykonać nie wcześniej niż  6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego. Warunkiem pobrania wymazu jest wystawienie zlecenia przez sanatorium w systemie elektronicznym (platforma EWP)

 – osoby kierowane przez KRUS na turnusy rehabilitacyjne w zakładach rehabilitacji leczniczej – wymaz można wykonać nie wcześniej niż  6 dni przed rozpoczęciem turnusu

  cudzoziemcy zatrudnieni przy pracach sezonowych w rolnictwie wymaz można wykonać najwcześniej w 7 dniu kwarantanny. UWAGA! pracownik sezonowy musi być ubezpieczony w KRUS (w przeciwnym wypadku koszt badania ponosi zatrudniający go rolnik/plantator). Zatrudniający pracownika sezonowego rolnik musi dostarczyć drogą mailową skan zgłoszenia do ubezpieczenia pracownika sezonowego w KRUS na  adres e-mail:  m.dadak@zoz.wodzislaw.pl

HARMONOGRAM PRACY PUNKTÓW POBRAŃ:

przy Szpitalu w Wodzisławiu Śląskim – codziennie od 10.00-12.00 (UWAGA! od 26.06.2020 będzie działał codziennie w godz. od 08.00-10.00)

przy Szpitalu w Rydułtowach – codziennie od 08.00-10.00

Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu:  511 095 235

Rejestracja czynna:

JAK ZROBIĆ BADANIE:

Na badanie:

Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz  o nim również poinformowany przez sanepid, a w przypadku osób udających się do sanatorium – o wyniku poinformuje sanatorium.

Badanie można wykonać w dowolnym mobilnym punkcie pobrań, znajdującym się na wykazie Ministerstwa Zdrowia.

Aktu­alna lista wszys­t­kich dzi­ała­ją­cych punk­tów pobrań oraz godziny, w których można się do nich zgłosić, jest dostępna:

CO OZNACZA WYNIK TESTU:

Jeśli są już wyniki Twojego testu na obecność koronawirusa, to po zalogowaniu się na Internetowym Koncie Pacjenta zobaczysz jeden z czterech komunikatów:

W przypadku negatywnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić Cię z kwarantanny.

W przypadku dodatniego wyniku, skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłoś się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

Jeśli Twój wynik jest niediagnostyczny lub nierozstrzygający, powinieneś umówić się na kolejny pobór próbki w punkcie mobilnym.

źródło: Powiat Wodzisławski

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj