brama

Napisane przez: lena 24-07-2019

Przygotujcie się na muzyczny Moonsoon

Już w najbliższy piątek, 26 lipca, w samo południe dajcie się ponieść muzycznej fali. Tego dnia będzie miała miejsce premiera utworu „Moonsoon”, nowego singla wodzisławskiej grupy Gallileous. To muzyczna zapowiedź kolejnego krążka grupy o tym samym tytule, który na muzycznym rynku pojawi się już we wrześniu. W całkiem nowe dźwięki zasłuchiwać się można będzie bez ograniczeń.

Gallileous, grupa niegdyś silnie związany z polską sceną doom metalową, od kilku lat koncentruje swe muzyczne ambicje wokół space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych, co znajduje odzwierciedlenie w recenzjach ostatnich albumów grupy. W marcu 2019 roku, w nowym składzie, w którym poza dotychczasowymi członkami zespołu, Anną Pawlus, Tomaszem Stońskim i Paweł Cebulą, znalazł się perkusista Michał Szendzielorz, zespół zarejestrował nowy materiał. Zapędy słowotwórcze członków zespołu pozwoliły na stworzenie nazwy „Moonsoon”. Tak jak zbliżający się do pełni Księżyc zwiastuje zróżnicowanie nastrojów, a monsuny przynoszą na zmianę pory suche i deszczowe, tak i na nowym albumie będzie można usłyszeć szybkie i mocne utwory, space rockowe hipnotyczne loty, ale również nastrojowe ballady. Brzmieniowo „Moonsoon” nawiązuje do poprzedniej płyty „Stereotrip” i pomimo ewidentnego opuszczenia przestrzeni kosmicznej nadal zaprasza do wspólnego tańca z gwiazdami.

M. Giba

Na okładce albumu wykorzystano sztukę Ludwika Holesza, śląskiego artysty malarza amatora, którego praca pod ziemią i możliwość obcowania z odciśniętymi w węglu śladami pradawnych roślin, skłoniły do artystycznej ekspresji twórczej. Holesz starał się przelać na płótno niczym niezafałszowaną spowiedź ze swych doznań, odczuć i rozważań ontologicznych, co idealnie współgra z warstwą liryczną nowej płyty zespołu. Płyta została zrealizowana pod okiem Daniela Arendarskiego, Arkadiusza Dzierżawy i Grzegorza Czecha, za szatę graficzną odpowiada Dawid Boldys i jego Shred Perspectives Works, a sesję zdjęciową wykonał znany z Podniebnych Obrazów fotografik Marcin Giba.

Album ukazać się ma we wrześniu br. nakładem wydawnictwa Musicom, a tymczasem grupa prezentuje pierwszy, tytułowy singiel. Ciężkie gitarowe brzmienie w połączeniu z analogową barwą syntezatora, mocno napędzającym rytmem oraz unikalnym wokalem tworzą potężną dźwiękową zawieruchę. Singiel promuje lyric video, od 26 lipca dostępny w mediach cyfrowych. Przygotujcie się na Moonsoon!

W najbliższym czasie, bo już 2 sierpnia muzycy pojawią się na Festival Končiny 2019 na Słowacji.

Źródło: Gallileous

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj