brama

Napisane przez: lena 26-08-2019

Przygotowania do sezonu w Kinie Pegaz

Przygotowania do nowego sezonu trwają. Prace remontowe mają miejsce w projektorowni Kina Pegaz, gdzie już jesienią ustawiony zostanie nowy, cyfrowy projektor kinowy. A wraz z nim uruchomione zostanie kino premierowe w Wodzisławskim Centrum Kultury, na które jednostka otrzymała dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Odnowione i odświeżone wnętrze projektorowni, w tym pomalowane ściany, nowe drzwi, kafelki na podłogach oraz wymieniona część oświetlenia, a także pomieszczenie wc z nową armaturą to prace, jakie podjęto. Uruchomienie kina premierowego będzie konsekwencją prowadzonych od kilku lat działań zmierzających do poprawy jakości świadczonych przez WCK usług i wzbogacenia oferty programowej. Jest też wyjściem w stronę mieszkańców, którzy oczekują premier kinowych w mieście. Po remoncie sali widowiskowej z wymianą foteli, zakupie nowoczesnego ekranu kinowego dofinansowanego z dotacji PISF i innych pracach modernizacyjnych, przyszedł czas na zakup cyfrowego sprzętu projekcyjnego.

Przypomnijmy, zadanie pn. „Cyfrowe Kino Pegaz w Wodzisławskim Centrum Kultury” znalazło się w gronie piętnastu projektów wybranych do dofinansowania w ramach pierwszej sesji Programu Operacyjnego „Rozwój kin – cyfryzacja kin”. Zakup cyfrowego sprzętu projekcyjnego pozwoli na uruchomienie kina premierowego w jakości 3D oraz umożliwi skorzystanie z szerokiej oferty wartościowych filmów polskich, europejskich i kinematografii światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku kina polskiego. W ramach dofinansowania placówka otrzymała ponad 117 tysięcy złotych, co stanowi połowę wartości sprzętu projekcyjnego. Pozostałą część wkładu własnego zapewni Miasto Wodzisław Śląski i Wodzisławskie Centrum Kultury.

We wrześniu będzie wiadomo czy WCK uda się pozyskać dofinansowanie z PISF na zakup kilku elementów wyposażenia kina, w tym zewnętrznych kasetonów, projektora Blu-ray i innych urządzeń niezbędnych do przeprowadzenia projekcji kinowych.

Nowy sprzęt pozwoli na jeszcze bardziej efektywne upowszechnianie kultury filmowej, w szczególności poprzez prezentowanie obrazów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej, adresowanej do młodej widowni.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec