brama

Napisane przez: lena 11-03-2020

Przemek Strączek w WCK

Skorzystaj z okazji i spotkaj się z jednym z najciekawszych polskich gitarzystów jazzowych. Poznaj artystę, którego pasja, determinacja i harmonia zaprowadziły na światowe sceny. Przemysław Strączek, bo o nim mowa, przekona słuchaczy, że muzyka może nadać codzienności niepowtarzalnego smaku. Kolejna odsłona wydarzenia „COOLturalny gość WCK” z jego udziałem już w poniedziałek, 23 marca o godzinie 19:00.

Sześć autorskich krążków na koncie, zaangażowanie w różnorodne projekty, współdzielenie muzycznych przestrzeni z utytułowanymi i docenianymi muzykami, wielowątkowe promowanie jazzu to między innymi składa się na twórczą aktywność gitarzysty. – Bardzo szybko zrozumiałem, że muszę swoje życie związać z muzyką – wspomina Przemysław Strączek. – Improwizacja wychodzi z człowieka. To proces kształtowania siebie. Traktuję ją jako głębszą ideę, nawet filozofię życia. Ona wynosi to wszystko, co się we mnie dzieje, co przeżywam. Bezgranicznie wchodzę w tę muzykę i chcę innych wciągnąć do mojego świata – dodaje.

Na ile świat ten może okazać się atrakcyjny i zajmujący dla słuchaczy? Warto przyjąć zaproszenie WCK i przekonać się o tym osobiście.

– Podczas kolejnego spotkania z COOLturalnym Gościem WCK przeniesiemy się w świat jazzu i muzyki gitarowej. Oprowadzi nas po nim zaangażowany i ceniony artysta, w którego muzyce przeplatają się wpływy europejskie i azjatyckie – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przemysław Strączek to gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Przez wiele lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W swojej twórczości odnosi się do różnych dokonań muzyki improwizowanej: jazzowej amerykańskiej, europejskiej, a także azjatyckiej poszukując własnej drogi poprzez łączenie ze sobą różnych kultur. W lutym tego roku premierę miała szósta z kolei płyta artysty – „Fig Tree”. Na nowe wydanie muzyk kazał fanom czekać cztery lata… Bezwzględnie, warto było. – Mówi się, że aby mieć coś do powiedzenia w sztuce, należy coś przeżyć. Swoje emocje z tego czasu umieściłem właśnie w tym albumie – komentował na łamach JazzPress Przemysław Strączek.

Spotkanie w WCK wypełni rozmowa z gitarzystą, a także recital, podczas którego poznamy cząstkę jego artystycznej wrażliwości.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

foto: Anna Czarnocka-Kanik

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj