brama

Napisane przez: lena 16-06-2017

Przed nami jubileuszowy koncert Mirażu

 Zespół Taneczny „Miraż” z Wodzisławskiego Centrum Kultury obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia i pracy twórczej. W związku z rocznicą Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncerty zespołu w sobotę, 24 czerwca o godz. 15:00 i 18:00.

„Miraż” to wielokrotni mistrzowie Polski w stylu show dance i dwukrotni wicemistrzowie świata. Mają na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Prezentują niezwykle wysoki poziom, o czym świadczą rozliczne tytuły. W czerwcu obchodzą swój jubileusz, z okazji którego zapraszają publiczność na wspólne świętowanie. Widzowie zobaczą choreografie w stylach jazz dance, show dance oraz baletu klasycznego. Prezentować je będzie 120 tancerzy zespołu w wieku od 6 do 19 lat.

 – Chociaż będzie to jubileuszowy koncert, nie spodziewajmy się wspomnień i odniesień do przeszłości. Scenę opanują zwierzęta – z uśmiechem mówi Ryszard Kozłowski, główny instruktor „Mirażu”.

Widzowie zobaczą choreografie o kurczakach, jeżach, ślimakach i pawiach. Będzie również kilka choreografii jazzowych, takich jak formacja „Footloose’, miniformacja „I will survive” czy duety i solówki. Prócz zabawnych, pełnych radości i spontaniczności występów, w programie koncertu nie zabraknie prezentacji poważnych, skłaniających do głębszych refleksji. Podczas koncertu publiczność zobaczy ponad dwadzieścia choreografii, z których większość była prezentowana na mistrzostwach polski, a kilkanaście z nich uzyskała nominacje na mistrzostwa europy oraz świata.

– Zespół „Miraż” to jedna z wizytówek Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zespół regularnie dostarcza nam powodów do radości i dumy. 25 lat to dla grupy czas pełen ciężkiej pracy, wspaniałych przygód i niewątpliwie dobrej zabawy tańcem – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku z wyjątkiem środy w godzinach 12:00-17:00. W weekendy kasa jest otwarta na godzinę przed imprezami. Kasa obsługuje karty płatnicze: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub i Discovery oraz płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje kartą bez kwoty minimalnej. Bilety można też rezerwować w sekretariacie WCK pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • marzec maj kwiecień