brama

Napisane przez: lena 04-09-2019

Podejmij biathlonowe wyzwanie

Ta informacja powinna przede wszystkim ucieszyć pasjonatów biathlonu. Po raz kolejny w Wodzisławiu Śląskim odbędą się pełne sportowych emocji zawody „Biathlon dla Każdego”. Zaznaczcie w kalendarzu datę 12 października i włączcie się w to sportowe wydarzenie. Zawodnicy o trofea powalczą w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Zawody służą promocji sportu, biathlonu i gwarantują moc doznań. Uczestniczyć w nich może każdy, kto tylko czuje się na siłach, by przemierzyć dystans, który przypisany jest do każdej z grup wiekowych i określony w regulaminie zawodów. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy zostaną sklasyfikowani w nowej kategorii „Family Cup”. Każdy uczestnik wydarzenia uhonorowany zostanie pamiątkowym dyplomem, do rąk zwycięzców zaś trafią cenne nagrody. Jednak nie to jest najważniejsze. To okazja, by sprawdzić się w bezpośredniej rywalizacji, by spotkać bardziej doświadczonych sportowców i przede wszystkim, by dać sobie szansę na złapanie biathlonowego bakcyla. Zawodnicy co roku mogli liczyć na wspaniały doping kibiców. W ubiegłym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” wystartowało ponad 200 zawodników. Jak będzie tym razem?

Zapisy drogą elektroniczną można do 11 października dokonać na: https://bit.ly/2kqFvRn

Udział w zawodach jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Biathlonu, a współorganizatorami wodzisławskiej edycji: MOSiR „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim oraz UKS Strzał Wodzisław.

Program „Upowszechnianie biathlonu wśród dzieci i młodzieży” jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu, który w założeniu jest programem sportowo-społecznym, adresowanym do dzieci ze szkół podstawowych, realizowanym przez Polski Związek Biathlonu przy współpracy z uczniowskimi klubami sportowymi, klubami biathlonowymi, samorządami oraz stowarzyszeniami działającymi w zakresie promowania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

„Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec