brama

Napisane przez: lena 07-12-2020

Piłkarki SWD Wodzisław Śląski wicemistrzyniami Polski

Choć nie były faworytkami mistrzostw, sięgnęły po srebrny medal. Pełne determinacji i sportowego zacięcia piłkarki SWD Wodzisław Śląski imponowały wolą walki w rozegranych w Jastrzębiu Zdroju Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu w kategorii U18 kobiet.

Podopieczne trenera Radosława Borowskiego: Alicja Bzowska, Katja Skupień, Wiktora Błatoń, Roksana Gulec, Nicole Jędrzejczyk, Katarzyna Jaszek, Julia Piętakiewicz, Zuzanna Karwowska, Oliwia Kąsek, Katarzyna Psota, Nikola Żuchowicz, Paulina Herzok i Dorota Burdzik otrzymały srebrne medale, puchar za wicemistrzostwo Polski oraz nagrody ufundowane przez PZPN, MOSiR Jastrzębie-Zdrój oraz Fundację JSW. Co więcej, indywidualną nagrodę dla najlepszej strzelczyni turnieju otrzymała Roksana Gulec, autorka 10 goli.

1:6 z UKS SMS Łódź, Po porażce z UKS SMS Łódź 1:6 wodzisławianki przeszły metamorfozę i dotarły do finału, w którym otarły się o złoto. W sobotnich meczach fazy grupowej wodzisławianki wygrały 6:1 z FSA Kraków i 6:3 ze Stomilankami Olsztyn. Natomiast w niedzielnej fazie pucharowej wygrały w ćwierćfinale 4:0 z Pogonią Tczew a następnie w półfinale 3:0 z UKS Trójka Staszówka Jelna. W finale znowu zmierzyły się z łodziankami, ale tym razem zagrały zupełnie inaczej niż na inaugurację. Po wielu sportowych emocjach jasnym stało się, że mistrza Polski wyłonią karne, w których po pierwszej serii drużna SWD prowadziła 1:0, bo Alicja Bzowska obroniła strzał rywalki, a Roksana Gulec była skuteczna. W drugiej serii i łodzianka i Jędrzejczyk były skuteczne, tak samo jak w trzeciej serii łodzianka i Katja Skupień. W czwartej kolejce jednak zawodniczka SMS strzeliła celnie, a Zuzanna Karwowska nie zdołała pokonać bramkarki rywalek i nastąpiło wyrównanie. Od tego momentu łodzianki podchodziły do piłki i lokowały ją w siatce, a wodzisławianki odpowiadały: w piątej serii Jaszek, w szóstej Julia Piętakiewicz i w siódmej Oliwia Kąsek. Jednak w ósmej kolejce Katarzyna Psota nie zdołała pokonać bramkarki UKS-u SMS-u Łódź.

zdjęcia: Drużyna SWD Wodzisław Śląski (mat. pras.)

źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzień listopad pażdziernik