brama

Napisane przez: lena 11-02-2019

Piłkarki awansowały do finałów Mistrzostw Polski w futsalu

Najmłodsza drużyna klubu SWD Wodzisław Śląski na rozegranych w Głogówku półfinałach Mistrzostw Polski w futsalu spisała się rewelacyjnie. Ekipa juniorek U14 dowodzona przez trenera Wojciecha Glenca zajęła pierwsze miejsce w tym turnieju i awansowała do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się 2 i 3 marca w Warszawie.

Tym samym zespół SWD Wodzisław Śląski znalazł się w gronie 12 najlepszych drużyn piłkarskich w Polsce. Turniej w Głogówku nie był łatwy. Szyki trenerowi Glencowi pomieszały z pewnością niedyspozycje dwóch podstawowych zawodniczek: kontuzja Soni Nierychło i choroba Roksany Kryspin. SWD musiało się mierzyć m.in. ze zwycięzcami grup ćwierćfinałowych: Rolnikiem Głogówek i KSB Lędziny. Mecz z Lędzinami był niezwykle zacięty. W podstawowej piątce na boisku znalazły się: Dominika Komajda, Kasia Psota, Katja Skupień, Judyta Brzychcy i Nicole Jendrzejczyk. Decydujący o zwycięstwie cios zadała dwie minuty przed końcem Nicole Jendrzejczyk, nowy nabytek wodzisławskiego klubu, grająca na trawie w barwach Unii Racibórz, znakomita zawodniczka regularnie powoływana do reprezentacji Śląska U14 i ocierająca się o kadrę narodową. – Nicole zagrała znakomity turniej i zdecydowanie zasłużyła na miano najlepszej zawodniczki w wodzisławskim teamie – komentował trener Wojciech Glenc. – Drugi mecz z utytułowaną w piłce halowej drużyną gospodarzy udał się najmniej, choć do przerwy nasz zespół przeważał i zmarnował aż trzy stuprocentowe szanse na objęcie prowadzenia. Rolniczki w drugiej połowie strzeliły gola, naszym dziewczynom nie udało się już wyrównać – dodawał.
Decydujący mecz o awansie wodzisławianki rozegrały z najlepszą drużyną województwa lubuskiego: MUKS Kostrzyn nad Odrą. Zespół z Kostrzyna miał dwa punkty na koncie po remisach z Lędzinami i z Głogówkiem, tak więc był to mecz o wszystko dla obydwu drużyn. SWD zagrało znakomicie, do przerwy było 1-0 po bramce Nicole Jendrzejczyk. Druga połowa zaczęła się od trochę przypadkowej bramki dla Kostrzyna, ale chwilę potem strzela ponownie Jendrzejczyk, a na 3-1 podwyższa Katja Skupień po dwójkowej akcji i asyście Jendrzejczyk.
Awans wywalczyły: Dominika Komajda, Zuzia Przeciszewska, Kinga Przeciszewska, Kasia Psota, Sonia Nierychło, Nicole Jendrzejczyk, Ola Szypuła, Katja Skupień, Roksana Kryspin i Judyta Brzychcy.

– Warto dodać, że jest to już drugi awans do finałów MP w tym roku – jako pierwsza w tym ekskluzywnym gronie zaprezentowała się drużyna juniorek U16 (zajęła 10 miejsce w kraju). Sukces wodzisławianek jest tym większy, że to dopiero pierwszy sezon, w którym nasze dziewczyny postanowiły w zimie rozgrywać mecze na hali – są więc absolutnymi debiutantkami w tej zyskującej sobie coraz większą popularność dyscyplinie sportowej – akcentował trener.

źródło: SWD Wodzisław Śląski