brama

Napisane przez: KB 03-07-2019

Piękny jubileusz wodzisławianki

Pięknego wieku doczekała pani Urszula Kozieł. Wodzisławianka, od 85 lat mieszkająca w Radlinie II, świętuje w tym roku 90. rocznicę urodzin.

– Urodziłam się w Czyżowicach, a kiedy miałam pięć lat, przeprowadziliśmy się do Wodzisławia, do Radlina II – mówi pani Urszula. To właśnie tutaj spędziła większość życia. Ze wzruszeniem wspomina, jak zmieniały się dzielnica i miasto przez te wszystkie lata. Z ogromnymi emocjami przywołuje także wspomnienia z trudnych czasów wojny.

Pracowała w kilku miejscach, w Żorach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy mogą ją kojarzyć z pracy w wodzisławskich sklepach. Pani Urszula doczekała się dwóch córek, sześciorga wnucząt i ośmiorga prawnucząt. W wolnym czasie rozwiązuje krzyżówki i śledzi sportowe zmagania. – W nocy, jak nie umiem spać, oglądam boks – mówi z uśmiechem na twarzy. Lubi też siatkówkę, piłkę nożną czy ręczną. Duże poczucie humoru, pogoda ducha, bardzo dobra pamięć i aktywność na co dzień – tymi słowami bez wątpienia można opisać jubilatkę.

Serdeczne gratulacje i życzenia urodzinowe pani Urszuli przekazali prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz kierownik wodzisławskiego Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Meisel.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec