brama

Napisane przez: lena 19-11-2020

Piec Duo online w WCK

Muzyka stanowi clou ich życia. Tworzą zgrany duet zawodowo i prywatnie. Mowa o „Piec Duo” – Pawle i Patrycji Piecach, którzy będą muzycznymi gośćmi podczas internetowej transmisji Wodzisławskiego Centrum Kultury, już w poniedziałek, 23 listopada. Piec Duo to małżeństwo muzyków. Paweł to absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach, zawodowy saksofonista, twórca muzyki oraz pedagog w Państwowej Szkole Muzyczna I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim. Patrycja ukończyła filologię rosyjską i europeistykę, a gitarzystką stała się z zamiłowania. Ich drogi splotły się w pochodzącym z Raciborza zespole Piąty Wyraz. – Obecnie angażujemy się w różne projekty muzyczne, a nasz małżeński zespół Piec Duo łączy w sobie muzykę, którą kochamy najbardziej – mówi Patrycja Piec.

W zespole Patrycja gra na gitarze i ukulele, a Paweł na saksofonach i flecie. W repertuarze zespołu znajdują się standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, a także utwory poezji śpiewanej w wersji instrumentalnej oraz ich własne kompozycje.

grafika: Plakat promujący wydarzenie, w tle artyści (WCK)

Koncert wpisujący się w akcję #siećzkulturąwdomu, będzie można zobaczyć dzięki bezpłatnej transmisji na żywo, 23 listopada o godzinie 19:00, na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pażdziernik wrzesień