brama

Napisane przez: KB 12-07-2018

Perkusista Marcina Wyrostka na warsztatach w WCK

Krzysztof Nowakowski, perkusista Marcina Wyrostka, zabrał 11 lipca uczestników Akcji Lato w Wodzisławskim Centrum Kultury w muzyczną podróż po Afryce, Karaibach i Tybecie, a także innych zakątkach świata.

Muzyk na co dzień współpracujący z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem poprowadził warsztaty perkusyjne w WCK. Opowiadał o roli rytmu w muzyce, pokazywał niecodzienne instrumenty muzyczne i sposób, w jaki się na nich gra. Uczestnicy wakacyjnej akcji mieli także możliwość zagrania m.in. na bongosach, kongach, tybetańskich talerzach i dzwonkach, a nawet bębnie oceanicznym naśladującym dźwięk morza.

– Dzieciaki były ciekawe i szczere. Widać było, że są zainteresowane tematem – mówi Krzysztof Nowakowski, absolwent Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Instrumentalista ma w swoim dorobku liczne koncerty w kraju i za granicą, a także współpracę z wieloma cenionymi artystami.

– To były bardzo wartościowe zajęcia. Krzysztof Nowakowski profesjonalnie wprowadził ich uczestników w świat oryginalnych instrumentów oraz rytmiki – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Warsztaty perkusyjne to jedne z wielu atrakcji, jakie Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało w ramach Akcji Lato. Kolejne propozycje zaplanowano na piątek, 13 lipca. Wtedy też można będzie wziąć udział w warsztatach plastycznych „Parada dzikich stworów”, a także zobaczyć animowany film „Niedoparki” w Kinie Pegaz. Szczegółowy program całej akcji dostępny jest na stronie internetowej www.wck.wodzislaw.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty listopad pazdziernik