brama

Napisane przez: lena 14-10-2019

Pełne doznań spotkanie z twórczością

Pięknie brzmiąca muzyka, przeróżne rękodzieło, malarskie impresje – między innymi tym pochwalili się mieszkańcy dzielnicy Kokoszyce. Wszystko to miało miejsce podczas szóstej już edycji „Kokoszyckiej Jesieni art. – spotkanie z twórczością”, która odbyła się 11 października, po raz pierwszy w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Artystyczne prace, których autorami byli utalentowani kokoszyczanie, zainteresowani mogli zobaczyć w holu WCK. Była oto także okazja ku temu, by spotkać się z twórcami osobiście. Z tej sposobności skorzystało wielu. Z kolei na scenie, w fenomenalnym koncercie zaprezentował się zespół „Kokoszyczanki”. Artystkom towarzyszyli muzycy z grupy „Restart”.

Na „Pocztówkę z Francji”, bo tak zatytułowany był ich występ, złożył się piosenki śląskie, francuskie, popularne, a także przeboje z lat dwudziestych. W ten muzyczny sposób „Dames de Cocoville” opowiedziały o niedawnej wizycie we Francji, gdzie mogły zaprezentować naszą rodzimą kulturę przed szerszą publicznością. Zarówno „Kokoszyckiej Jesieni art. – spotkanie z twórczością”, jak i owocne tournée w regionie nad Loarą jest pokłosiem współpracy pomiędzy WCK i kokoszyckim Kołem Gospodyń Wiejskich. – Byłą to artystyczna uczta zaserwowana mieszkańcom miasta wspólnie przez społeczność dzielnicy Kokoszyce i WCK. Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy doszło do organizacji tej wartościowej imprezy w naszej placówce – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Pełne inspiracji spotkanie z twórczością organizowali: Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Kokoszyc i Radą Dzielnicy Kokoszyce.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecien