brama

Napisane przez: lena 28-10-2019

Ostatni koncert w ramach „Muzykonu”

Poruszające serca wielu słuchaczy kompozycje rozbrzmiewały wczoraj, 27 października w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystko to za sprawą ostatniego, fenomenalnego koncertu dwunastej edycji Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Muzykon”, który uświetnili Paulina Kulej i Krzysztof Lukas. Znamienitego duetu na organy i wiolonczelę wysłuchaliśmy w finale tego pełnego muzycznych wzruszeń wydarzenia.

Przypomnijmy, na wszystkie koncerty w ramach festiwalu wstęp był bezpłatny. Impreza odbywała się pod patronatem prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy, zaś kierownikiem artystycznym festiwalu był dr Krzysztof Lukas.

Koncerty odbywały się w każdą z październikowych niedziel, w dwóch miejscach: w kościele Ewangelicko-Augsburskim pod wezwaniem św. Trójcy oraz w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

„Muzykon” recitalami uświetnili: grająca na organach Anna Pulli-Huomo, niesamowity duet akordeonowy duoAccosphere, koncertująca na organach Hanna Dys oraz wiolonczelistka Paulina Kulej i zachwycający grą na organach – Krzysztof Lukas. Bibianna Dawid była konferansjerem tegorocznej edycji festiwalu.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecien