brama

Napisane przez: KB 14-11-2018

Opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

W 2018 r. zmieniło się Prawo wodne, które wprowadziło ważne zmiany w dotychczasowym systemie gospodarowania wodami w Polsce. Do takich zmian należy wprowadzenie opłaty za usługi wodne za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej.

Osoby będące właścicielami/posiadaczami/użytkownikami nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m kw., które wykonały na nieruchomości roboty lub obiekty budowlane trwale związane z gruntem i mające wpływ na zmniejszenie retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej, mają obowiązek przedstawienia danych dotyczących wielkości utraconej powierzchni (wypełnić i dostarczyć kwestionariusz ankiety).

Przekazanie kwestionariusza ankiety informacyjnej pozwoli uzyskać dane, które posłużą stwierdzeniu, czy nieruchomość podlega lub nie podlega naliczeniu opłaty.

Wypełniony kwestionariusz można dostarczyć:

  • osobiście: do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego,
  • wysłać na adres: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, ul. Bogumińska 4, 44-300 Wodzisław Śląski,
  • przesłać e-mailem: kancelaria@wodzislaw-slaski.pl.

Szczegółowych informacji o sposobie wypełnienia kwestionariusza ankiety informacyjnej udziela Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, tel.: (32) 4590551 lub (32) 4590550.

Do pobrania:

Informacja o opłacie za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Podstawowe pojęcia i przepisy ustawy Prawo wodne w zakresie dot. opłaty za usługi wodne za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Kwestionariusz ankiety informacyjnej

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecień