brama

Napisane przez: lena 16-11-2020

Oddaj głos w projekcie „Pod biało-czerwoną”

Wciąż można oddać głos w projekcie „Pod biało-czerwoną”, dzięki czemu Wodzisław Śląski ma szansę na zdobycie masztu i flagi, które umieszczone będą w centralnym miejscu naszego miasta. Głosowanie początkowo miało trwać do 11 listopada, zostało jednak przedłużone do 31 grudnia.

Wszystko za sprawą projektu „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zakupu zależeć będzie jednak od mieszkańców, którzy dołączą do projektu poprzez oddanie głosu online.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 
 

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.  Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.
 
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Jak można oddać głos? Wpisz swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz miejscowość i województwo w rządowym serwisie. Szczegóły dostępne na: https://bit.ly/38TpPg6

Jako lidera projektu zachęcamy do wpisywania radnej Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego – Lidii Ptak.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pażdziernik wrzesień