brama

Napisane przez: lena 04-02-2020

Oddaj głos na pomysły wodzisławian

Przypominamy, że trwa głosowanie na projekty w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosy oddawać można do 5 lutego.

Budżet obywatelski, czyli inaczej budżet partycypacyjny, to jedna z najskuteczniejszych praktyk mających na celu zaangażowanie mieszkańców w proces zarządzania miastem. Jest to zatem szansa na włączenie obywateli w proces decydowania o lokalnych wydatkach i tym samym sprawowania władzy w samorządach. Biorąc udział przygotowaniu budżetu obywatelskiego, mieszkaniec miasta współdecyduje o dystrybucji określonej puli środków publicznych. Budżet obywatelski zapewnia także większą przejrzystość działań samorządu terytorialnego.

Zasady głosowania:

Głosowanie odbywa się w następujących formach:

1.na papierowej karcie do głosowania udostępnionej indywidualnym mieszkańcom w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego (budynek 4b, pokój 115 – 116), po uzyskaniu oświadczenia o miejscu zamieszkania i podaniu daty urodzenia. Przed wydaniem karty wymagane jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość,

2.elektronicznie, na formularzu elektronicznym za pośrednictwem internetu, (www.bo.wodzislaw-slaski.pl).

Każdy mieszkaniec może oddać jeden głos na jeden projekt. Głos oddaje się poprzez postawienie znaku „x” w kratce obok wybranego projektu. Za karty nieważne uznane zostaną karty niezgodne z ustalonym wzorem. W głosowaniu mogą wziąć udział tylko mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego.

Za głosy nieważne uznane zostaną karty:

– wypełnione nieczytelnie i niezawierające wymaganych danych lub podpisów,

– zawierające więcej wskazań projektów niż jeden,

– niezawierające żadnych wskazań projektów,

– gdy mieszkaniec zagłosował więcej niż jeden raz.

Lista projektów dopuszczonych do głosowania dostępna jest tutaj.

Oddać głos można tutaj.

źródło: WDPiK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • wrzesień sierpien lipiec