brama

Napisane przez: lena 25-03-2020

Od jutra rozkład jazdy jak w niedzielę

Korzystasz z komunikacji miejskiej? Koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami. Od jutra, 26 marca komunikacja miejska w Wodzisławiu Śląskim kursować będzie według rozkładu jazdy jak w niedzielę.

Decyzja ta została podjęta w celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa w przestrzeni publicznej oraz ze względu na nowe rozporządzenia Rządu RP.

Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem Rządu w pojazdach komunikacji miejskiej zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących, by zachować odpowiednią odległość pomiędzy pasażerami.

Ponadto informujemy, że wszystkie autobusy przechodzą regularną codzienną dezynfekcję oraz zostały wyposażone w środki antybakteryjne dla kierowców. Wszystkie poręcze i uchwyty w pojazdach są dodatkowo dezynfekowane specjalnymi środkami do dezynfekcji. Autobusy są regularnie wietrzone, gdy temperatura zewnętrzna nie spada poniżej zera. Warto dodać, że każdy kierowca został wyposażony w jednorazowe rękawiczki lateksowe, aby ograniczyć kontakt z pasażerami podczas obsługi. Kierowcy zatrzymują się na każdym przystanku otwierając wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z guzikiem “STOPu”. W przypadku sprzedaży biletów przez kierowców firma Kłosok proponuje bezgotówkową płatność (karta płatnicza).

źródło: WDPiK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • wrzesień sierpien lipiec