brama

Napisane przez: lena 07-01-2020

Noworoczne kolędowanie

Kilkudziesięciu artystów pałających miłością do muzyki zaprezentowało swój talent wokalny i instrumentalny w pięknie brzmiącym koncercie noworocznym. 6 stycznia, w Święto Trzech Króli, w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystąpili: Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa z Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim.

Licznie zgromadzeni słuchacze mieli szczególną okazję ku temu, by wsłuchać się w artystyczne interpretacje znanych kolęd, jak i w ciekawe aranżacje świątecznych przebojów. Tradycyjnie też nie zabrakło wspólnie zaśpiewanej kolędy. Tym razem artyści do wykonania kolędy „Gdy się Chrystus rodzi” zaprosili prezydenta miasta Mieczysława Kiecę, Krzysztofa Jarocha, dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz Pawła Sobika, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara. Owacje na stojąco w finale koncertu dowodziły, że wydarzenie to przypadło publiczności do gustu. Dostojne wnętrze świątyni, dźwięczne głosy, bogate instrumentarium, wspaniała oprawa świetlna złożył się na wyjątkową artystyczną ucztę.

– To artystyczne wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Jego organizacja była możliwa dzięki dobrej współpracy naszej placówki z parafią i wodzisławską szkołą muzyczną. Bardzo dziękuję naszym partnerom oraz wszystkim artystom i ekipie technicznej – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Koncerty noworoczne w Święto Trzech Króli tradycyjnie od kilku lat organizowane są przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Występują na nich artyści związani z miastem i funkcjonującymi w nim instytucjami kultury.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec