brama

Napisane przez: lena 09-10-2020

Nowe piętro Pałacu już powstaje

Roboty remontowo-budowlane w pałacu na Starym Mieście idą pełną parą. Najważniejszym zadaniem jest obecnie przykrycie obiektu przed zimą. Zanim to jednak nastąpi, powstanie kolejne piętro. Jego konstrukcję już widać. Przedstawiamy Wam najnowsze wizualizacje Pałacu Dietrichsteinów.

Zobaczycie na nich pałac, jaki realnie będziemy mogli oglądać już po zakończeniu remontu. Robotnicy montują właśnie specjalną, metalową konstrukcję nowego piętra. Tym samym pałac upodabnia się do wodzisławskiego obiektu sprzed lat.

Przypomnijmy, po wielu wymagających staraniach o kompleksową modernizację Pałacu Dietrichsteinów, marzenia nareszcie się spełniają. Jedna z pierwszych budowli w stylu klasycystycznym w Polsce jest remontowana dzięki zdobytym środkom unijnym. Dofinansowanie z uwzględnieniem budżetu państwa wynosi 11 150 445,72 zł. To 95% kosztów całej inwestycji.

Poniżej najnowsze wizualizacje Pałacu Dietrichsteinów.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Koszt całkowity remontu wodzisławskiego Pałacu to 11 937 180,23 zł.

W ramach projektu są prowadzone prace konserwatorskie, restauratorskie i adaptacyjne Pałacu Dietrichsteinów. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Działania te przyczynią się do realizacji celu głównego projektu, jakim jest zwiększenie atrakcyjności Pałacu i znajdującego się w nim Muzeum, a przez to również do zwiększenia atrakcyjności miasta.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • pażdziernik wrzesień sierpien