brama

Napisane przez: KB 17-04-2018

Nowa jednostka w mieście – Zarząd Dróg Miejskich

W Wodzisławiu Śląskim utworzona zostanie nowa jednostka organizacyjna miasta. Mowa o Zarządzie Dróg Miejskich, które będzie realizował wszystkie zadania z ustawy o drogach publicznych, włączając w to prowadzenie inwestycji drogowych.

Decyzja miasta o utworzeniu Zarządu podyktowana jest opinią nadzoru prawnego wojewody śląskiego, mówiącą, że niemożliwym jest łączenie w jednej jednostce miejskiej działań zw. z drogami publicznymi z jakimikolwiek innymi działaniami spoza ustawy o drogach publicznych. Oznacza to, że Służby Komunalne Miasta, które obecnie, wspólnie z Urzędem Miasta, realizują prace dot. dróg miejskich, powinny zostać zreorganizowane.

Miasto, tworząc Zarząd Dróg Miejskich, nie tylko zapobiegnie zwolnieniom i zminimalizuje przesunięcia pracowników, ale również zachowa możliwość bezpośredniego utrzymania dróg publicznych i wewnętrznych.

Zarząd Dróg Miejskich utworzą prawie wszystkie brygady Działu Drogowego SKM oraz osoby pracujące w tej chwili w Referacie Zarządu Dróg Miejskich i Transportu Urzędu Miasta.

Członkowie jednej z brygad działu, bez zmian, zatrudnieni będą w SKM. Do nich należeć będą zadania zw. z utrzymaniem dróg wewnętrznych. Służby nadal zajmować będą się m.in. Punktem Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, utrzymaniem zieleni miejskiej czy zimowym utrzymaniem dróg wewnętrznych. Będą również, jako centrum usług wspólnych, obsługiwać kadrowo i księgowo nowo utworzoną jednostkę.

Po wprowadzonych zmianach organizacyjnych wodzisławski magistrat niezmiennie zajmować będzie się sprawami zw. z komunikacją publiczną i wydawaniem licencji na transport taksówką.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pazdziernik wrzesien