brama

Napisane przez: lena 09-01-2019

„Nieziemska misja” najlepszym widowiskiem jasełkowym

Kim jest człowiek? Do czego prowadzić może codzienna gonitwa? Dlaczego warto nie poddawać się konsumpcji? Między innymi na te pytania próbowali znaleźć odpowiedzi młodzi artyści występujący 9 stycznia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Po raz kolejny grupy teatralne ze szkół i placówek prowadzonych przez miasto Wodzisław Śląski uczestniczyły w Miejskim Festiwalu Widowisk Jasełkowych. Była to już 21 edycja tego wydarzenia. Tym razem publiczność miała okazję zobaczyć dziesięć przedstawień. Jedne w swej formie i sposobie artystycznego wyrazu odbiegały od powszechnego podejścia do widowisk jasełkowych, drugie – mocno do niego nawiązywały. O wyborze najciekawszego zdecydowało jury w składzie: Emilia Kopiec, Dorota Krawczyk i Grzegorz Hajduczek.

 

Pierwsze miejsce przyznano zespołowi teatralnemu z ZSP nr 6 za przedstawienie bożonarodzeniowe „Nieziemska misja”. Grupę przygotowała Hanna Koniorczyk. Drugie miejsce trafiło do grupy z ZSP nr 4 za innowacyjne „Jasełka XXI wieku”. Aktorów przygotowała Żaneta Czogalik. Z trzeciego miejsca cieszyć mogli się artyści reprezentujący SP nr 3 za widowisko jasełkowe „Cicha noc – święta noc”. Zespół przygotowała Katarzyna Łatka-Kampik. Dodatkowo jury wyróżniło solistkę Annę Galwas, uczennicę ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Wydarzenie organizował Wydział Edukacji UM Wodzisławia Śląskiego oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecień